MP1: Od 30.08.2019 r. Do 20.12.2019 r.
MP2: Od 13.01.2020 r. Do 06.12.2020 r.
Mój Prąd
Program priorytetowy Mój Prąd stanowi unikatowy na dotychczasową skalę w Polsce, instrument dedykowany wsparciu rozwoju energetyki prosumenckiej, a konkretnie wsparcia segmentu mikroinstalacji fotowoltaicznych (PV).
Wdrożenie programu będzie silnym impulsem dla dalszego rozwoju energetyki prosumenckiej i znacząco przyczyni się do spełnienia międzynarodowych zobowiązań Polski w zakresie rozwoju energetyki odnawialnej.
Dokumenty dla Programu Priorytetowego Mój Prąd Część 2) Program Mój Prąd na lata 2019 - 2020 (MP2) - NABÓR ZAMKNIĘTY!
Wzory dokumentów do naboru MP2 (ZAKOŃCZONY) znajdują się poniżej:
AKTUALIZACJA Z DNIA 08.11.2021 r. DOTYCZĄCA ZMIANY PROGRAMU ORAZ REGULAMINU ZWIĄZANA Z DOFINANSOWANIEM PROJEKTÓW UMIESZCZONYCH NA LISTACH REZERWOWYCH PP MÓJ PRĄD CZĘŚĆ 2) NA LATA 2019 - 2020 (MP2)
AKTUALIZACJA Z DNIA 30.09.2021 r. DOTYCZĄCA BUDŻETU NABORU MP2
Zgodnie z aktualizacją naboru MP2 PP Mój Prąd budżet programu został zwiększony do kwoty 1 159 000 000 zł.
UWAGA ! DOKUMENTY DOTYCZĄ NABORU MP2 - dostępne do zakończenia procedowania wniosków o dofinansowanie w naborze zakończonym 6.12.2020 r.
Wzory dokumentów dotyczących uzupełnień w MP1 znajdują się poniżej:
Uzupełnienie wniosków - obowiązuje od 21.05.2020 r. - dla MP2 zakończonego 6.12.2020 r.
Zmiana w Regulaminach MP1 i MP2 naboru wniosków o dofinansowanie w programie priorytetowym Mój Prąd:
Dodano rozdział pt. „Poprawienie bądź uzupełnienie wniosków” na który składają się paragraf i ustępy o następującej treści:
„§7.
- W przypadku konieczności poprawienia lub uzupełnienia wniosku o dofinansowanie NFOŚiGW zastrzega,
iż w przypadku dwukrotnego bezskutecznego wezwania Wnioskodawcy do uzupełnienia lub poprawienia, wniosek zostanie odrzucony. - W ponownym wezwaniu NFOŚiGW wyznaczy Wnioskodawcy termin na udzielenie odpowiedzi, nie krótszy niż 14 dni od dnia otrzymania wezwania.
- O odrzuceniu wniosku Wnioskodawca zostanie poinformowany w drodze mailowej.”
UWAGA ! DOKUMENTY DOTYCZĄ NABORU MP2 - dostępne do zakończenia procedowania wniosków o dofinansowanie w naborze zakończonym 6.12.2020 r.
Procedowanie wniosków - 2020 r.
- Wpłynięcie wniosku do NFOŚiGW nie jest równoznaczne z rejestracją wniosku o dofinansowanie przedsięwzięcia w ramach programu priorytetowego „Mój Prąd”. Za rejestrację wniosku w ramach II naboru programu „Mój Prąd” uważa się nadanie mu numeru w aplikacji „Mój Prąd” służącej do oceny i weryfikacji wniosków o dofinansowanie. Numer nadany wnioskowi stanowi również numer późniejszej umowy o dofinansowanie.
- Pierwszeństwo w obsłudze mają wnioski prawidłowe a więc kompletne zawierające wszystkie wymagane załączniki. Takie wnioski od momentu rozpoczęcia ich oceny przechodzą kolejne etapy akceptacji, do momentu wypłaty dofinansowania
- Wniosek niekompletny i wymagający uzupełnienia otrzymuje status „do wyjaśnienia” i skierowany jest do tzw. poczekalni gdzie oczekuje na uzupełnienie i przywrócenie do dalszego procedowania.
- Do Wnioskodawców, którzy złożyli niekompletne wnioski wysyłanie jest mailowo zawiadomienie o konieczności uzupełnienia ale nie robi tego automat, tylko osoby oceniające, które takich wniosków do uzupełnienia mają obecnie średnio 1000 na jedną osobę oceniającą. Jeżeli po dwukrotnym wezwaniu do uzupełnienia, Wnioskowana nie prześle wymaganych dokumentów, wniosek jest odrzucany z procedowania zgodnie z zapisami Regulaminu.
UWAGA! Im więcej wniosków wymagających oceny tym dłuższy czas oczekiwania na kontakt z Wnioskodawcą w celu uzupełnienia wniosku.
Nie ma możliwości złożenia wniosku w wersji papierowej bezpośrednio przez Beneficjenta.
Wniosek składany jest wyłącznie w formie elektronicznej. Nie należy wysyłać dokumentacji papierowej do NFOŚiGW. Wnioski złożone w formie papierowej będą ODRZUCANE !
Złożenie wniosku w formie elektronicznej przez Pełnomocnika jest możliwe. W tym celu Wnioskodawca musi udzielić pełnomocnictwa na wzorze umieszczonym na stronie internetowej programu Mój Prąd w zakładce „o Programie”.
Niezbędne jest podanie imienia i nazwiska oraz nr PESEL Pełnomocnika. Pełnomocnik składa wniosek przez Generator Wniosku o Dofinansowanie przy użyciu własnego profilu zaufanego/podpisu kwalifikowanego.
W przypadku finansowania instalacji (lub jej części) z innych środków publicznych nie ma możliwości ubiegania się o dotację w ramach programu Mój prąd. Beneficjent musi zdecydować, z której formy dofinansowania chce skorzystać.
Wynika to wprost z zapisów programu Mój Prąd. Dofinansowanie nie może być udzielone na instalacje sfinansowane lub realizowane z innych środków publicznych, w tym programu „Czyste powietrze”.
Ubiegając się o dofinansowanie w ramach programu Mój prąd, Beneficjent potwierdza spełnienie powyższego warunku stosownym oświadczeniem zawartym w formularzu wniosku.
Dotację z programu Mój prąd można natomiast połączyć z ulgą termomodernizacyjną w ramach PIT. Kwota przedstawiona do odliczenia od podatku powinna być pomniejszona o kwotę otrzymanego dofinansowania.
Na podstawie art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 15 listopada 1984 r. o podatku rolnym ulga inwestycyjna nie przysługuje jeżeli wydatki poniesione na budowę instalacji fotowoltaicznej zostały sfinansowane preferencyjnymi kredytami, pożyczkami czy dotacjami pochodzącymi ze środków publicznych. Decyzję o przyznaniu ulgi inwestycyjnej przyznaje wójt (burmistrz, prezydent). W przypadku skorzystania z ulgi rolnej nie można wystąpić o dofinansowanie z programu Mój Prąd.
Punktacja nie wpływa na pomniejszenie dotacji. Kryterium punktowe zostało wprowadzone, ponieważ środki na finansowanie inwestycji pochodzą z Unijnego systemu handlu uprawnieniami do emisji CO2 (EU ETS). Ustawa o systemie zarządzania emisjami gazów cieplarnianych i innych substancji, która reguluje przedmiotowy obszar nakłada obowiązek rankingowania wspieranych projektów. Przydzielane punkty pozwalają tworzyć ranking na dziennych listach przekazywanych do akceptacji ministra ds. energii. W przypadku wyczerpania dostępnego budżetu programu, danego dnia Wnioskodawcy z dolnych pozycji listy rankingowej mogą nie otrzymać dofinansowania.
Instalacja powinna być wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami. Na etapie weryfikacji wniosku o dofinansowanie nie są sprawdzane wymogi wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów. Art. 29 ustawy Prawo Budowlane mówi m.in. o obowiązku uzgodnienia z rzeczoznawcą do spraw zabezpieczeń p.poż montażu urządzeń fotowoltaicznych o mocy zainstalowanej elektrycznej większej niż 6,5 kW, ale nie większej niż 50 kW pod względem zgodności z wymaganiami ochrony przeciwpożarowej projektu budowlanego urządzeń fotowoltaicznych, o którym mowa w art. 6b ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej oraz konieczności zawiadomienia organów Państwowej Straży Pożarnej, o którym mowa w art. 56 ust. 1a.
Dotacje udzielone w ramach programu Mój Prąd korzystają ze zwolnienia z podatku dochodowego. Oznacza to, że otrzymanych środków podatnik nie jest obowiązany wykazać w zeznaniu rocznym PIT.
Z dniem 23 listopada 2019 r. weszły w życie przepisy nowelizujące art. 21 ust. 1 pkt 129a ustawy PIT. Skutkiem wejścia w życie ww. przepisów jest rozszerzenie z dniem 23 listopada 2019 r. zakresu zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych. Zwolnienie to będzie teraz obejmowało wszystkie dotacje i inne świadczenia bezzwrotne (w tym kwoty umorzonych pożyczek) otrzymywane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej na przygotowanie dokumentacji oraz realizację przedsięwzięć.
We wniosku o dofinansowanie należy podać kwoty brutto.
Z dniem 23 listopada 2019 r. weszła w życie nowelizacja art. 41 ust. 12a ustawy VAT. Po zmianie ustawa zapewnia objęcie jednolitą, obniżoną stawką podatku VAT (8%) dostawy oraz budowy każdej mikroinstalacji OZE, funkcjonalnie związanej z obiektem lub lokalem. W tym przypadku funkcjonalność związku mikroinstalacji z obiektem (lokalem) należy rozumieć w ten sposób, że dana mikroinstalacja ma zapewniać energię dla tego obiektu (lokalu) i to niezależnie od tego, czy została zamontowana w bryle tego obiektu, czy na pobliskiej działce, czy na dachu garażu w sąsiedztwie.
Zgodnie z wnioskiem o dofinansowanie Wnioskodawca zobowiązuję się do eksploatacji instalacji:
przez co najmniej 3 lata w przypadku dofinansowania udzielonego w ramach Części 2) PP Mój Prąd na lata 2019-2020 oraz
przez co najmniej 5 lat w przypadku dofinansowania udzielonego w ramach Części 1) PP Mój Prąd na lata 2021-2023
od dnia wypłaty dofinansowania we wskazanej we wniosku lokalizacji. Jeśli warunek ten będzie spełniony to nie ma przeciwskazań do przyszłej rozbudowy instalacji.
Można rozbudować instalację bezpośrednio po otrzymaniu dotacji pod warunkiem, że rozbudowa nie będzie wiązała się z demontażem elementów (np. inwertera) instalacji, która podlegała dotacji. Dodatkowo, rozbudowa istniejącej instalacji nie podlega dofinansowaniu w ramach programu Mój prąd.
W przypadku darowizny, sprzedaży nieruchomości, na której znalazła się instalacja dofinansowana z programu Mój Prąd konieczne jest w czasie czynności cywilno-prawnych przeniesienie okresu trwałości projektu na nowego nabywcę. O tym fakcie należy również poinformować NFOŚiGW w formie pisemnej.
W takim przypadku Beneficjent może złożyć więcej niż jeden wniosek. Dofinansowanie udzielane jest na konkretną instalację podłączoną do licznika dwukierunkowego w danym Punkcie Poboru Energii (PPE).
Do wniosku należy dołączyć kopie faktur za dostawę i montaż instalacji. Nie przewidziano innego dokumentu, zatem nie ma możliwości załączenia umowy cywilno-prawnej.
Tak. W takiej sytuacji należy zaznaczyć to we wniosku w pozycji: „Informacja o montażu mikroinstalacji fotowoltaicznej jako „Montaż wykonany samodzielnie” oraz zaznaczyć stosowne oświadczenie o samodzielnym montażu mikroinstalacji w Zakładce Oświadczenia Generatora Wniosków o Dofinansowanie.
Beneficjentem programu Mój Prąd jest osoba fizyczna wytwarzająca energię elektryczną na własne potrzeby, która ma zawartą umowę kompleksową regulującą kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji. Podsumowując, w opisanym przypadku Wnioskodawcą powinien być mąż i on wskaże swoje dane we wniosku oraz podpisze wniosek. Jeśli do wniosku załącza się fakturę wystawioną na inną osobę niż Wnioskodawca, we wniosku należy oznaczyć współwłasność instalacji (tj. w powyższym przypadku załączając fakturę wystawioną na żonę).
Najwłaściwiej jeżeli faktura będzie wystawiona na dane Beneficjenta. Jednak jeżeli nie ma takiej możliwości dane na fakturze powinny wskazywać, że dotyczą instalacji, wskazanej do dofinansowania (np. nazwisko, adres, nazwa towaru/usługi), we wniosku o dofinansowanie należy zaznaczyć, że Beneficjent jest współwłaścicielem instalacji.
Dodatkowo na fakturze Beneficjent powinien dopisać odręczne wyjaśnienie, dlaczego faktura została wystawiona na inną osobę (np. Wnioskodawcą jest – podać dane, faktura została wystawiona na żonę Wnioskodawcy – podać dane). Na fakturze należy również zamieścić dopisek, że faktura będzie przedstawiona tylko jednokrotnie do dofinansowania w ramach programu Mój prąd. Dopiski powinny być opatrzone podpisem Beneficjenta. W przypadku wątpliwości podczas oceny Beneficjent może zostać poproszony o dodatkowe wyjaśnienia/uzupełnienie wniosku.
W sytuacji zakupu instalacji na kredyt i opłacenia faktury bezpośrednio przez bank, można przedstawić potwierdzenie z banku o zapłaceniu faktury lub oświadczenie Wykonawcy, że jego faktura została zapłacona w całości.
O dotację w ramach programu Mój Prąd można ubiegać się tylko jeżeli był to kredyt udzielony na warunkach komercyjnych/rynkowych. Ten sam zakres rzeczowy nie może być dofinansowany ze środków publicznych np. z pożyczki preferencyjnej, programów UE.
Oświadczenie o dokonanej zapłacie dotyczy przypadku, gdy zapłata nie nastąpiła za pomocą przelewu z konta tylko płatność była dokonana gotówką. Wnioskodawca wraz z wnioskiem przekazuje oświadczenie, że za fakturę nr …. z dnia … dokonał zapłaty gotówką, wraz z informacją kiedy została dokonana zapłata.
Program Mój Prąd dotyczy inwestycji z zakresu budowy nowych jednostek wytwarzania energii elektrycznej i/lub cieplnej wykorzystujących energię słoneczną polegających na instalacji ogniw fotowoltaicznych na budynkach mieszkalnych lub na terenie działki, na której zlokalizowany jest budynek mieszkalny.
Ważne jest, aby mikroinstalacja była podłączona przez Operatora Systemu Dystrybucyjnego do licznika dwukierunkowego w danym Punkcie Poboru Energii (PPE), była zawarta umowa kompleksowa oraz energia pochodząca z instalacji powinna służyć celom mieszkaniowym.
Czy akceptowany jest inny dokument wydawany przez OSD niż wzór zaświadczenia stanowiący załącznik 3?
Do wniosku należy załączyć zaświadczenie Operatora Systemu Dystrybucyjnego – OSD. W przypadku, kiedy pracownik OSD wyda zaświadczenie na innym wzorze i będzie ono zawierało wszystkie wymagane informacje, które ma dołączony do wniosku wzór zaświadczenia wówczas taki dokument będzie honorowany przez oceniających wniosek. Do wniosku należy załączyć skan zaświadczenia wydany przez OSD opatrzony stosowną pieczątką i podpisem pracownika OSD
Jeżeli budynek jest w budowie i posiada przyłącze tymczasowe podłączone na okres wykonywania robót to nie można ubiegać się o dofinansowanie w programie Mój Prąd. Natomiast jeśli jest wykonane przyłącze docelowe i OSD ma możliwość montażu licznika dwukierunkowego (podpisana umowa kompleksowa) to można wnioskować o dofinansowanie.
We wniosku o dofinansowanie moc instalacji fotowoltaicznej (kW) wpisujemy moc faktycznie zamontowanych paneli. Dane można odczytać np. z opisu faktury wystawionej przez wykonawcę, tabliczek znamionowych paneli, zaświadczenia Operatora Systemu Dystrybucyjnego . Należy zadbać, aby dane we wszystkich dokumentach były spójne i zgodne z faktycznie zainstalowaną mocą paneli. Jeśli np. inwerter ma inną moc niż panele, wówczas również wpisujemy moc paneli.
Do dofinansowania kwalifikują się wyłącznie instalacje o zainstalowanej mocy elektrycznej od 2 kW do 10 kW, służące na potrzeby istniejących budynków mieszkalnych.
Tak, można załączyć więcej niż jedną fakturę. W przypadku załączenia kilku faktur, z wyszczególnionymi poszczególnymi komponentami instalacji należy załączyć dodatkowo do faktury oświadczenie, o treści: Wszystkie zakupione materiały i wyposażenie przedstawione w fakturach będących podstawą wniosku o dofinansowanie były niezbędne do montażu mikroinstalacji fotowoltaicznej i zostały w tym celu wykorzystane.
W sytuacji zakupu instalacji na kredyt i opłacenia faktury bezpośrednio przez bank, można przedstawić potwierdzenie z banku o zapłaceniu faktury lub oświadczenie Wykonawcy, że jego faktura została zapłacona w całości.
O dotację w ramach programu Mój Prąd można ubiegać się tylko jeżeli był to kredyt udzielony na warunkach komercyjnych/rynkowych. Ten sam zakres rzeczowy nie może być dofinansowany ze środków publicznych np. z pożyczki preferencyjnej, programów UE.
Oświadczenie o dokonanej zapłacie dotyczy przypadku, gdy zapłata nie nastąpiła za pomocą przelewu z konta tylko płatność była dokonana gotówką. Wnioskodawca wraz z wnioskiem przekazuje oświadczenie, że za fakturę nr …. z dnia … dokonał zapłaty gotówką, wraz z informacją kiedy została dokonana zapłata.
Program Mój Prąd dotyczy inwestycji z zakresu budowy nowych jednostek wytwarzania energii elektrycznej i/lub cieplnej wykorzystujących energię słoneczną polegających na instalacji ogniw fotowoltaicznych na budynkach mieszkalnych lub na terenie działki, na której zlokalizowany jest budynek mieszkalny.
Ważne jest, aby mikroinstalacja była podłączona przez Operatora Systemu Dystrybucyjnego do licznika dwukierunkowego w danym Punkcie Poboru Energii (PPE), była zawarta umowa kompleksowa oraz energia pochodząca z instalacji powinna służyć celom mieszkaniowym.
Czy akceptowany jest inny dokument wydawany przez OSD niż wzór zaświadczenia stanowiący załącznik 3?
Do wniosku należy załączyć zaświadczenie Operatora Systemu Dystrybucyjnego – OSD. W przypadku, kiedy pracownik OSD wyda zaświadczenie na innym wzorze i będzie ono zawierało wszystkie wymagane informacje, które ma dołączony do wniosku wzór zaświadczenia wówczas taki dokument będzie honorowany przez oceniających wniosek. Do wniosku należy załączyć skan zaświadczenia wydany przez OSD opatrzony stosowną pieczątką i podpisem pracownika OSD
Jeżeli budynek jest w budowie i posiada przyłącze tymczasowe podłączone na okres wykonywania robót to nie można ubiegać się o dofinansowanie w programie Mój Prąd. Natomiast jeśli jest wykonane przyłącze docelowe i OSD ma możliwość montażu licznika dwukierunkowego (podpisana umowa kompleksowa) to można wnioskować o dofinansowanie.
We wniosku o dofinansowanie moc instalacji fotowoltaicznej (kW) wpisujemy moc faktycznie zamontowanych paneli. Dane można odczytać np. z opisu faktury wystawionej przez wykonawcę, tabliczek znamionowych paneli, zaświadczenia Operatora Systemu Dystrybucyjnego . Należy zadbać, aby dane we wszystkich dokumentach były spójne i zgodne z faktycznie zainstalowaną mocą paneli. Jeśli np. inwerter ma inną moc niż panele, wówczas również wpisujemy moc paneli.
Do dofinansowania kwalifikują się wyłącznie instalacje o zainstalowanej mocy elektrycznej od 2 kW do 10 kW, służące na potrzeby istniejących budynków mieszkalnych.
Tak, można załączyć więcej niż jedną fakturę. W przypadku załączenia kilku faktur, z wyszczególnionymi poszczególnymi komponentami instalacji należy załączyć dodatkowo do faktury oświadczenie, o treści: Wszystkie zakupione materiały i wyposażenie przedstawione w fakturach będących podstawą wniosku o dofinansowanie były niezbędne do montażu mikroinstalacji fotowoltaicznej i zostały w tym celu wykorzystane.
Wnioski złożone po terminie I naboru i przed rozpoczęciem kolejnego naboru nie będą rozpatrywane. Po zarejestrowaniu w bazie NFOŚiGW zostaną odesłane do Beneficjentów/Wnioskodawców.
Składając wniosek o dofinansowanie na wzorze obowiązującym w II naborze nie wymaga się przekazania oświadczenia RODO, jako dodatkowego załącznika. Oświadczenie RODO stanowi element wzoru wniosku zamieszczony w części F wniosku pkt 12 str. 2.
W ramach II naboru dopisek na fakturach nie jest wymagany.
Jeżeli była wystawiona jedna faktura dotycząca instalacji, która została opłacona w całości w ramach jednej transakcji płatniczej w pkt 33 i 34 wniosku podajemy te same daty.
Jeżeli Beneficjent opłacił instalację w tzw. częściach np. najpierw zaliczka, a po zakończeniu pozostała część kwoty, wówczas daty pierwszej i ostatniej płatności będą różne i należy podać je zgodnie z dokonanymi transakcjami płatniczymi.
Osoba, która ukończyła 15 lat ma częściową zdolność do czynności prawnych – art. 15 Kodeksu cywilnego. Osoba taka może zawrzeć umowę należącą do umów powszechnie zawieranych w drobnych bieżących sprawach życia codziennego (art. 20 kc) oraz rozporządzać swoim zarobkiem (art. 21 kc). W pozostałych sytuacjach do ważności czynności prawnej, przez którą osoba ograniczona w zdolności do czynności prawnych zaciąga zobowiązanie lub rozporządza swoim prawem, potrzebna jest zgoda jej przedstawiciela ustawowego – art. 18 §1 kc.
Zawarcie z NFOSGW umowy o dofinansowanie projektu w ramach PP Mój prąd na kwotę 5.000,00 zł przekracza dyspozycję z art. 20 kc – tj. zawarcie umowy w bieżących sprawach życia codziennego. W związku z tym należy przedłożyć pisemną zgodę przedstawiciela ustawowego na zawarcia umowy w ramach PP Mój prąd wraz z przesłaniem kopii dokumentu, z którego będzie wynikało to przedstawicielstwo (akt stanu cywilnego lub orzeczenie sądu).
Nie dopuszcza się montażu mikroinstalacji fotowoltaicznej na budynkach mieszkalnych, których dachy pokryte są materiałami lub wyrobami zawierającymi azbest.
Właściciele takich budynków mogą wziąć udział w projekcie pod warunkiem złożenia oświadczenia, że przed wykonaniem mikroinstalacji fotowoltaicznej, na własny koszt i zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, wymienią pokrycie dachowe na nowe.
Tak, do dofinansowania kwalifikują się wyłącznie instalacje o zainstalowanej mocy elektrycznej od 2 kW do 10 kW, służące na potrzeby istniejących budynków mieszkalnych.
Moc instalacji fotowoltaicznej powinna być dostosowana do rocznego zapotrzebowania na energię elektryczną. Instalacja fotowoltaiczna powinna być tak dobrana, aby całkowita ilość energii elektrycznej wyprodukowanej i odprowadzonej do sieci energetycznej przez instalację objętą grantem w rocznym okresie rozliczeniowym nie przekroczyła 120% całkowitej ilości energii elektrycznej pobranej z sieci energetycznej przez Wnioskodawcę (Grantobiorcę) w tym samym okresie rozliczeniowym,
Beneficjent, który uzyskał dofinansowanie w Programie „Mój Prąd” z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie (zwanym dalej „Funduszem”) zobowiązany jest do informowania w okresie realizacji zadania oraz w terminie 5-ciu lat od daty wypłaty środków (okres trwałości zadania) o otrzymanym dofinansowaniu, zgodnie z poniższymi zasadami oraz warunkami określonymi w dokumentach programowych. Koszty informowania o dofinansowaniu – udzielonym ze środków Funduszu ponosi wyłącznie Beneficjent.
W okresie realizacji i trwałości zadania Beneficjent zobowiązany jest do niezwłocznego umieszczenia w widocznym miejscu – (w miejscu lokalizacji inwestycji – np. na budynku/ogrodzeniu) – informacji w formie trwałej tablicy wraz z odpowiednimi logotypami (sugerowany format A3, lecz nie mniejszy niż A4), wykonanej we własnym zakresie, o treści: Inwestycja proekologiczna wsparta w Programie Mój Prąd.
Informacja w formie trwałej tablicy wykonanej z metalu, drewna lub tworzywa sztucznego (nie jest dopuszczalne wykonanie tablicy z papieru, dykty oraz innych materiałów o niskiej trwałości) wraz z odpowiednimi logotypami (w kolorze). Tablica powinna być zgodna ze wzorem, który zostanie zamieszczony na stronie internetowej programu.
MP1
- ze środków subkonta Rachunku klimatycznego do kwoty 1 150 000 000 ZŁ
MP2
- ze środków subkonta Rachunku klimatycznego do kwoty 1 150 000 000,00
- ze środków zobowiązania wieloletniego „OZE i efektywność energetyczna” do kwoty 120 000 000 zł
Wybierz nabór
Imię | Nazwisko | Województwo | Moc instalacji [kW] | Dotacja [zł] | Punktacja |
---|